חינוך ביתי
כישורי חיים
ברוכים הבאים
לאתר
א-ב בחינוך ביתי

קבע כדף הבית

א-ב בחינוך ביתי דף הבית

חינוך וכסף א-ב בחינוך ביתי

א-ב  בחינוך ביתי - כתבו אלינו

חינוך ביתי חגים ומועדים לשמחהמה זה חינוך ביתי?מדריך חינוך ביתיאיך לומדים בחינוך ביתיצורות וצבעים חינוך ביתידפי צביעה מכוניות רכבות מטוסיםיצירה ילדים יוצרים קטנטנים הגיל הרך א-ב בחינוך ביתיילדים חינוך ביתיא-ב  בחינוך ביתי דף הבית לייף מרקט יריד קניות  שופינג משפחתי

חזון א-ב בחינוך ביתי

ניווט ויזואלי באתר: מח ימני שמע ישראל בובות צביעה ויצירה חזון חינוך ביתי פניה להורים חינוך ביתי דע זכויותך בחינוך כישורי חיים lifeschooling

שופיניג א-ב לייף מרקט


התחברות לחברים


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח


תאריך ושעה
 

דף הבית >> חינוך וכסף הזכות לקניין >> תיקרת הזכוכית - העבדות המודרנית
 

Google

 

העבדות המודרנית של האדם
בעולם העסקי, מקובל להצביע על תקרת זכוכית סמויה הנמצאת מעל הראש הנשי, כגורם ישיר המונע את התקדמותן הפיננסית של נשים, אך אם נרים את הראש קצת יותר גבוה, נראה שהתקרה הזאת קיימת על ראש כולנו, גברים ונשים כאחד.

תקרת הזכוכית לא הגיעה לשם לבד, עקב שקיפותה קצת קשה לנו לזהות את קיומה. ו/או להעריך את גודלה, והעיקר, קשה לבדוק על איזה יסודות היא מונחת, כדי שנוכל להוריד אותה בעדינות ולהשתחרר מהעבדות המודרנית. התקרה לא הגיעה לבד, משהו טרח לבנות אותה, ומשהו טורח גם היום, לתחזק אותה ע"י לחיצה על הכפתור, הכי בסיסי ועמוק של הפחדים שלנו, ההישרדות המטיל עלינו, לתחזק את הזכוכית כדי שהיא לא תקרוס ותתנפץ על ראשנו. והפנמנו את זה כל כך טוב, עד שחלק ניכר מ 80 שנות החיים הממוצעות שניתנו לנו בעולם הזה, עוברים עלינו בתוך מסלול חיים שנועד רק לתחזק את התקרה, וזאת במקום לאסוף כוחות, ולפרק אותה לרכיבים מהם נוצרה: חול 
בזיעת אפך תאכל לחם גורשנו מגן עדן עם הקללה המאגית. רוצה לחיות, רוצה לשרוד, תעבוד קשה,המיתוסים של חברה החקלאית, שוכללו לדרגת דת עבודה קשה וסזיפית ע"י א.ד. גורדון, שנים אחרי שהטכנולוגיה שיחררה את האדם מעבודת פרך, הראש אשר התקבע בחשיבה כזו מקדמת דנן, מתקשה להפרד ולשנות את התפיסה הפנימית ולפעול אחרת. משה אולץ לגרור את בני ישראל במדבר 40 שנה כדי להחליף דור עבדים בדור בני חורין, תהליך החלפת "בים לבן קבוצת שחורים קוטפת, בשדה כותנה קוטפת כל היום" באיש היושב בתוך קטפת ממוזגת, שומע מוזיקה ומסיים באלגנטיות ביום עבודה את ההספק של מאות ידים עובדות, לא מצליח להתרומם לכדי תרגום תכליתי, המאפשר יישום פרקטי. כי המשוואה נמצאת עדין עמוק בראש: רק אם תעבוד קשה מאד ותזיע, תרוויח כסף.
לך, תדאג לעצמך ילד
בשם הקדמה לכאורה הנאורות, הנוחות, קמה לה נורמה מצמררת, שעל פיה אמא אמורה להשאיר תינוק בן שלושה חודשים לטיפול במוסד. התינוק שאפילו לא יודע לעמוד על רגליו שלו, לאכול לבד או לשלוט בצרכיו הבסיסים ביותר, בגיל שהוא נזקק בו ליחס 1:1 אהבה וקירבה מירבית כדי לפתח את המח, השפה,החיברות מתן האמון בעולם בניית  הערך העצמי שלו, נשלח להיות יחד עם 10 ילדים במקרה הטוב למשך 7-9 שעות ביום, לטיפול תעשיתי של 2 מטפלות במקרה הטוב על 10 ילדים.
ילד שככה מתחילים החים שלו, כלל אינו צריך ספת פסיכולוג כדי להצביע על הנ.צ הראשון שבו מתהווה התפתחות חסרה של המח, כישורי שפה נמוכים, אלימות מכח צורך בהשרדות פיסית ורגשית.
 
 
רוצה קידום,לך תצטיין
כך, בשם הפחדים שלנו, ובשם נאורות לכאורה, אנו דור העבדים המודרנים, מרשים לעצמנו להושיב 30-40 קטינים שהם הדור הבא, למשך שישית מהחיים שלהם, בכיתה שיש להם בה מרחב מחיה של כחצי מ"ר במקרה הטוב לכל אחד, מול מבוגר אחראי, בדרך כלל אישה, אשר פועלת בעצמה מתחת לתקרת זכוכית כפולה, ותפקידה באמצעות מערכת צינית של ציונים, הערכות, חיזוקים והחלשת התנגדויות, להכניס לראש היטב את הערכים אשר תכליתם רק לאמן את הקטינים להחזיק חזק חזק את תיקרת הזכוכית, כדי שלא תתנפץ להם מעל הראש..

א-ב ב חינוך ביתי חיים טובים

מחקר רפואי: מה זה?!
בעבר למחקר רפואי או פסיכו-רפואי היה ערך גבוה, כיום מחקרים יוצאים לאוויר העולם ואחרי יום, אנשים נוטים להתעלם מהם. ידוע למדע ברמת וודאות מוחלטת, שמח האדם מתפתח עד גיל 6-7, למעט אצל הגאונים שאצלם יש התפתחות במח עד גיל 11, חלון ההזדמנות הביולוגי הטבעי לקליטת שפות פתוח עד גיל 6, וזה תהליך שאובחן גם אצל ציפורים, המדע זיהה בצורה מדוייקת, שחוסר חום אהבה ויחס אישי גורם לאי התפתחות תאי מח ספציפים, המתפתחים עד גיל 4 ואשר העדרם מסמן נטיה של האדם לפתח דפוסים של קרמינליות, התמכרות לסמים למין או לסיכון. מחקר  באונבריסטת בן גוריון קבע שלתינוקות בני שלושה עד תשעה חודשים יש את היכולת הטבעית לפתור תרגילי חשבון, מחקר בארה"ב הוכיח, שילדים על האמזונס שלא למדו מעולם במוסד, פותרים בעיות גאומטריות באותה רמה, כמו ילדי מוסדות...

ראש הממשלה אהוד אולמרט קבע: בגיל 6 אנחנו מקבלים לחינוך ילד שהוא כבר "מקולקל" ולכן נתחיל חינוך חובה מגיל אפס. הבסיס המדעי לקביעה הזאת, נכון מאד, רק המסקנה שגויה מהיסוד שהרי זה בדיוק המצב בעשרים וחמש השנים האחרונות, הורים מפקידים את התינוק שלהם כדי לחזור מיד לעבודה, כאלו שהיו מנכ"לים בג'נרל מוטורוס, שורש הרע מתחיל בהפקדת תינוקות חסרי אונים, בני שלושה חודשים, שזה כמעט גיל אפס לטיפול שאינו אישי 1:1 ,במוסדות.

חינוך ביתי חובה מתוקף חוק
אם כבר צריך להחיל חינוך חובה הוא צריך להיות חינוך ביתי חובה  לפחות עד גיל 6 ,עם סיוע מאסיבי של המדינה, אמא (אבא) שאינה רוצה ו/או אינה יכולה לתפקד כאמא, תקבל סיוע של אמא חליפית כמטפלת אישית של הילד. או מקסימום מתן יחס מטפל תינוק כמו מספר הילדים במשפחה ממוצעת. על העניין הזה יש להלחם ולא על הכסף שמעניק משרד העבודה לאם כתמריץ להשאיר את התינוק שלה במוסד, בגיל שבו הוא עדיין לא יכול לעמוד על רגליו, לא מסוגל לאכול לבד, לא מסוגל לדבר,  וזקוק לאהבה כמו חמצן לנשימה.

אני עובד כי רוצה להרוויח כסף, האישה שלי מרוויחה כסף איך נגדל ילדים בלי כסף? זה טוב.
אך שאלת את עצמך האם אתה באמת מרוויח כסף כך? המבחן האם אתה "מרוויח כסף" הוא קל: תפסיק לעשות את מה שאתה עושה, כמה זמן אתה יכול להחזיק את עצמך? אם אתה ישראלי ממוצע, יש לך קיום של כמה חודשים באותה הרמה עד שתקרוס.

העושר הפיננסי המתורגם לכח פוליטי המעצים אותו, מצוי בישראל אצל 20 משפחות החולשות על שוק ההון באשכולי חברות, המקשות על מי שלא עוסק בשוק ההון, אפילו לזהות את הקשרים הסבוכים שלהן, נכסים עוברים כאן ידים בדרך מדהימה וכשמדינת ישראל הפקיעה את ים המלח מידי הציבור, לא הושקע אפילו שקל אחד פרטי "ברכישה" הזאת.

האם תצליח להתקיים בכבוד
שוק העבודה היציב, שבו ידעת שאם התקבלת בגיל 30 תפרוש בעוד 35 שנים מאותו המקום ותקבל עם 70% פנסיה, לא קיים בישראל 2006 למעט המוסדות שטרם עברו הפרטה כמו משרד החינוך אשר רק המנגנון שלו עולה למשלם המיסים 1.6 מליארד שח עבור הפעלה של חצי שנה. אנשים מתניידים כיום בעבודה , בממוצע של אחת לחמש שנים, ומי שנפלט ממעגל העבודה אחר גיל 40 יש לו סבירות גבוהה למצוא את עצמו בשוק של ביקוש הצע בתחתית הסולם. ראה קץ עידן העבודה.

האם נהייה אבן רחיים על הדור הבא?,למעלה מ 60% מאזרחי המדינה חיים בידיעה, שאין להם פנסיה עתידית או שיש להם פנסיה זעומה, כלומר, לא רק שאין סיכוי גבוה שאפשר יהיה להעביר ירושה לדור הבא אשר בשם הרצון שלנו "להשתכר"  לכאורה גם עבורו אנו מפקידים  אותו בכספומט של מעון יום עבור "הפרנסה" הכסף" "ההכנסה" כבר בגיל שלושה חודשים, אלא, מדובר על מצב מעורר מחשבות נוגות של סיכון כפול שעוד ניפול חלילה כאבן רחמים על אותו הדור אשר כבר היום משלם את המחיר.

 

איך יוצאים מהלופ?
איך אנחנו כולנו יכולים להוריד את תקרת הזכוכית? איך מרוויחים כסף היום בלי לפגוע בדור הצעיר, ואיך מעניקים הגנה לעתיד בלי לפגוע בהווה? על כל אלה במאמר הבא. שווה לחכות.

 לדף הבית
תיקרת זכוכית
מאמר מאת יפה גל באתר
א-ב בחינוך ביתי  מידענות

א-ב בחינוך ביתי חיים טובים


Go Back  Print  Send Page
תנאי הגלישה באתר א-ב בחינוך ביתי מחייבים  אתיקת האתר  
האמור באתר אינו מהווה ייעוץ משפטי, רפואי, פסיכולוגי ו/או אחר, ואינו מחליף התייעצות.
כל הזכויות שמורות ליפה גל 2006-2012 ©

http://www.ab-lifeschooling.com/  

 הפוך לעמוד הבית

הוספה למועדפים

[חזור למעלה]

lifeschooling  א-ב בחינוך ביתי |  "כל אדם כשיר לזכויות ולחובות מרגע היוולדו ועד ליום מותו" 

 


לייבסיטי - בניית אתרים