חינוך ביתי
כישורי חיים
ברוכים הבאים
לאתר
א-ב בחינוך ביתי

קבע כדף הבית

א-ב בחינוך ביתי דף הבית

חינוך וכסף א-ב בחינוך ביתי

א-ב  בחינוך ביתי - כתבו אלינו

חינוך ביתי חגים ומועדים לשמחהמה זה חינוך ביתי?מדריך חינוך ביתיאיך לומדים בחינוך ביתיצורות וצבעים חינוך ביתידפי צביעה מכוניות רכבות מטוסיםיצירה ילדים יוצרים קטנטנים הגיל הרך א-ב בחינוך ביתיילדים חינוך ביתיא-ב  בחינוך ביתי דף הבית לייף מרקט יריד קניות  שופינג משפחתי

חזון א-ב בחינוך ביתי

ניווט ויזואלי באתר: מח ימני שמע ישראל בובות צביעה ויצירה חזון חינוך ביתי פניה להורים חינוך ביתי דע זכויותך בחינוך כישורי חיים lifeschooling

שופיניג א-ב לייף מרקט


התחברות לחברים


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח


תאריך ושעה
 

דף הבית >> מדריך א-ב חינוך ביתי בישראל >> לדעת - כל אוצרות המידע כאן לרשותך
 
Google

 מדריך א-ב  בחינוך ביתי 7 שלבים צעד אחר צעד לאחר קבלת ההחלטה על חינוך ביתי  אפשר לדלג על כל אחד מהשלבים, אך כל שלב מובנה, תורם עוצמה למי שמבצע אותו, ותורם בדרך נפלאה לחינוך הביתי

אמא תני לי יד.

חינוך ביתי 
מכתב פניה
 אישי   להורים


אנחנו נולדים מוכנים לחיים.

מדריך א-ב ב חינוך ביתי
חינוך ביתי 7 שלבים

חינוך ביתי חינוך מבית טוב.
מה זה חינוך ביתי

 אב בחינוך ביתי דף הבית
א-ב בחינוך ביתי, דף הבית
.

חינוך ביתי
כישורי חיים
lifeschooling
תשובות לשאלות


חינוך ביתי חזון

הרשמה  א-ב בחינוך ביתי
חינוך ביתי רשמה

כתבו לא-ב בחינוך ביתי
כתבנו לנו

 
איך מתחילים בחינוך ביתי? 
איך הייתם יוצאים למסע מסביב לעולם? יש האוהבים להתחיל את המסע עם קריאה, צבירת ידע , התייעצות עם חברים ואנשי מקצוע תוך תכנון מוקדם, ויש כאלה שפשוט קונים כרטיס טיסה ליעד קרוב, ומשם מתגלגלים עד קצה העולם בלי תקציב בלי תכנון ובלי להתייעץ, מידת ההנאה מהמסע, תלויה כמובן באופי ובמזל שיפקוד את שתי הקצוות האלה ואין דרך אחת נכונה או נכונה יותר, אולם, המסע הנהדר שלנו בעולם החינוך הביתי כולל ילדים,  ולכן,  גם אם החלטנו לקפוץ למים ולהחליט "ממחר אנחנו בחינוך ביתי", כדאי לקרוא את החומר באתר, לשקלל ולזקק את המידע העצום הנפתח ביד נדיבה לכל אחד עקב שבירת מחסום השפה ותרגום החומר מעברית לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולרוסית וההפך, ופותח אוצרות מידע וידע מרהיבים, האתר ממליץ לקרוא גם את כל 7 השלבים תחת הכותרת: מדריך א- כדי לדעת את היקף האחריות שיש להורה המחליט לקחת אחריות על החינוך של ילדיו.
*
מי יכול להיות בחינוך ביתי 
יחסי אזרח - מדינהכ-ל הורה אשר מעוניין להיות בחינוך ביתי ואשר לא נפסלה הורותו מכח חוק הכשרות והאפוטרופוסות בבית משפט, יכול ממחר בבקר להתחיל בחינוך ביתי. כלומר, המדינה אינה יכולה לאלץ הורה לוותר על האחריות שלו, על החיים, הלימודים ההשכלה והחינוך של ילדו. ברירת המחדל בחיים היא שההורה אחראי על הילד שהביא לעולם, והמדינה רק מסייעת להורה, ראה שלב הפרוצדורה.

*
קוד אתיקה מקצועי
, האתר הזה דוגל בחתימה חגיגית על אמנת חינוך ביתי, מהלך של טקס קטן, אשר בו הורים הלוקחים אחריות על חינוך הילדים שלהם מכריזים בפני עצמם, הילדים ואולי גם המשפחה המורחבת על ההחלטה והתחלת התהליך, האמנה היא מסמך משפחתי אישי ואינטימי בין האדם לבין עצמו, בינו לבין בן זוגו, ילדיו ומשפחתו ונועד להביא את נושא החינוך הביתי לסף מודעות גבוהה וחגיגיות. יש חשיבות גבוהה מאד לדיאלוג מפרה בין בני הבית בעניין זה לפני ההתחלה בחינוך ביתי כאשר כולם יושבים בנחת  וכל אחד מביע דיעה ולא במצב של כיבוי שריפות.

הכניסה למהלך חינוך ביתי, מבלי שבני הזוג עוברים את התהליך של ההפריה, בידעחינוך ביתי א-ב ובשיחה תוך חידוד ציפיות, עלולה לגרום למתחים מיותרים להפליא מעל ראשי הילדים. הורה אשר יפעל בקוד אתי מוסרי גבוה, יוכל לבחון את עצמו, האם הוא אישית בזמן הספציפי הנתון, באמת רוצה ומסוגל לקחת על כתפיו אחריות לחינוך הילדים שלו,  או שהוא מעדיף להעביר את האחריות באופן חלקי או מלא למדינה או לגוף אחר.
*
ידע שווה כח ותמונה אחת טובה מאלף מילים זה נכון תמיד, ולכן, כדאי להתחיל את המסע בהתבוננות במפות שבדף  בעולם  מאתר אן זיס המידענית המופלאה ביותר ביבשת אמריקה, רק כדי לראות שהחינוך הביתי קיים בכל רחבי העולם, דף ההסטוריה של חינוך ביתי מלמד על מגמות עליה בשיעור 300-350% באנשי החינוך הביתי בארה"ב.
*
חומר הקריאה באתר עצום, ואין דרך לכסות את כולו, כי כל אתר מפנה לעוד ועוד קישורים, ולכן כל אחד יסנן את החומר שמתאים לו, ויחליט מה הכי עובד עבורו, האם מחקר אקדמי טוב יותר מתאור חיים בספר, האם כתבה עיתונאית מאירה את הנושא טוב יותר מבלוג באינטרנט, האם פורום דיונים שבהם אנשים מעלים את ההתלבטויות שלהם טוב יותר מייעוץ מקצועי, האם הידע המדעי או המשפטי משכנעים טוב יותר מתמונה של פעוט מאושר?, וכך הלאה.
*
מה שחשוב בשלב הזה,  זה הכימיה, האם נוצר הקליק, החיבור בין הרצון לקחת או לא לקחת אחריות על חיי הילד והמידע, שכן, אם יש יופי של מידע באתר, אבל אין רצון לקחת אחריות, או שהורה אינו מספיק מאמין בעצמו ליישם ביום-יום את החיים בדרך פתוחה חופשית וללא מסגרת המכתביה את ההתנהלות בחיים, הרי טוב לדעת שהרווחת ידע נוסף על החיים מזווית אחרת , ואף יתכן שתבצע בו שימוש בעתיד, אולם אם המידע נפל על אוזן קשבת, ומתחבר לרצון ומתרגם ליכולת, זה הזמן לקחת את ההחלטה מאקרו, האם אנו מעוניינים לקחת אחריות על החיים של הילדים שלנו, ואם כן לחשוב האם מדובר על לקיחת אחריות טוטאלית, קרי חינוך ביתי לחיים או לקיחת אחריות חלקית שזה חינוך מהבית. זה הזמן לסמן, גם איזו אסכולה משתלבת טוב יותר בחיים הרגילים שלכם.


שלב העמקת הידע אף פעם לא יגמר, כי כל הזמן נעדכן נוסיף מידע נחזק ונאיר את הנושא מזוויות נוספות.
ש שאלות שהאתר לא עונה עליהן? - כתבו לנו נשמח לסייע. 

השלב הבא: לדבר עם אנשים קרובים | לרשום תגובות

               


תנאי הגלישה באתר א-ב בחינוך ביתי מחייבים  אתיקת האתר  
האמור באתר אינו מהווה ייעוץ משפטי, רפואי, פסיכולוגי ו/או אחר, ואינו מחליף התייעצות.
כל הזכויות שמורות ליפה גל 2006-2012 ©

http://www.ab-lifeschooling.com/  

 הפוך לעמוד הבית

הוספה למועדפים

[חזור למעלה]

lifeschooling  א-ב בחינוך ביתי |  "כל אדם כשיר לזכויות ולחובות מרגע היוולדו ועד ליום מותו" 

 


לייבסיטי - בניית אתרים