חינוך ביתי
כישורי חיים
ברוכים הבאים
לאתר
א-ב בחינוך ביתי

קבע כדף הבית

א-ב בחינוך ביתי דף הבית

חינוך וכסף א-ב בחינוך ביתי

א-ב  בחינוך ביתי - כתבו אלינו

חינוך ביתי חגים ומועדים לשמחהמה זה חינוך ביתי?מדריך חינוך ביתיאיך לומדים בחינוך ביתיצורות וצבעים חינוך ביתידפי צביעה מכוניות רכבות מטוסיםיצירה ילדים יוצרים קטנטנים הגיל הרך א-ב בחינוך ביתיילדים חינוך ביתיא-ב  בחינוך ביתי דף הבית לייף מרקט יריד קניות  שופינג משפחתי

חזון א-ב בחינוך ביתי

ניווט ויזואלי באתר: מח ימני שמע ישראל בובות צביעה ויצירה חזון חינוך ביתי פניה להורים חינוך ביתי דע זכויותך בחינוך כישורי חיים lifeschooling

שופיניג א-ב לייף מרקט


התחברות לחברים


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח


תאריך ושעה
 

דף הבית >> משרד החינוך - המונופול בקריסה >> אלימות במוסדות חינוך תלמידים מורים הורים
 
Google

כלים באתר

 
מוסדות החינוך   הם חממה לאלימות של כל הגורמים: תלמידים מורים והורים.
  אלימות מילולית.  אלימות פיסית.  אלימות נפשית.  טרור.  סחיטה.   חרם.   הצקות.  הטרדה מינית. וונדליזם.  גניבות.  אונס.  רצח.  סמים.  אלכוהול.  עישון סיגריות.
גילגול אחריות

הורים מאשימים את המורים, המורים מאשימים את ההורים שניהם יחד מאשימים את הילדים. מי מאשים את המוסד? אנחנו א-ב בחינוך ביתי קובע שהאלימות מובנית בשיטה.

 תיסמונת הכשל החינוכי הנרכש  
מאמר מרתק המבהיר שהאלימות מובנת במוסד מעצם קיומה של השיטה, ללא קשר ממשי לנפשות הפועלות.
  אלימות במערכת החינוך
מחקר של פרופסור רמי בנבנישתי על האלימות במוסדות החינוך  
Elliott & Voss ד"ר תמר הורביץ מאונברסיטת בן גוריון
מחקר ארוך שנים שאליוט ו ווס עלה כי תלמידים שהתנהגו התנהגות עבריינית ואלימה בתוך כותלי בית הספר, חדלו בניגוד לכל הציפיות, להתנהג התנהגות עבריינית לאחר שנשרו מהמערכת.
ג'ימס קולמן מסיק מכך : ההתנהגות האלימה היא תוצר של בית הספר.
  חוזר מנכ"ל  בנושא האלימות במוסדות חינוך.
כולם נגד כולם יישום ועדת וילנאי אלימות במערכת החינוך       גלעד נתן  20/09/2006 כנסת

מורים
נגד
תלמידים

 

 הגנה על הילד מפני גילוי אלימות מצד מורים      איילת ברק-מדינה  25/06/2002
רקע לקראת דיון בוועדה לקידום מעמד הילד בנושא הגנת הילד מפני אלימות מורים. המסמך כולל נתונים ממחקר אשר בחן את נושא אלימות צוות בית הספר כלפי תלמידים. כמו כן, מציג המסמך את דרך הטיפול של משרד החינוך ושל נציבות שירות המדינה במקרי אלימות של מורים. כנסת ישראל עוד על מורים נגד תלמידים
 

בדצמבר 2006 משתנים כללי המשחק.
בת 13 נרצחה בבית הספר בקצרין חדשות -הארץ
הילדה תאיר בת ה 13 זכרונה לברכה, נרצחת בשרותים של בית הספר נופי גולן בקצרין, אחת היא אם הילדה נרצחה בדקירות סכין ע"י תלמידים, מורים, מנהל או מפגע, כלום כבר לא ישנה את העובדה האכזרית: אמא שלחה בתום לב את בת הזקונים שלה, בת  ה 13 לבית ספר וקיבלה אותה ללא רוח חיים.

מה זה
קוד אדום
 

זירת הרצח פותחת תיבת פנדורה בבית הספר, כמפורט בכתבת ידיעות אחרונות מתאריך 15.12.2006 ,שיעור באלימות" ובפורום בית הספר, חשיפת הטפח מרמת האלימות המחרידה הקיימת במוסד, מעוררת חלחלה ,פרופסור בנבנישתי רמי, שערך מחקר המקיף בנושא אלימות בבית ספר, מגדיר את הזירה כבית ספר "רגיל" ולא ח"ח בית ספר עם "קוד אדום". [קרי, יש נכון לכתיבת שורות אלה, בתי ספר אשר ידועים ומוגדרים במשרד החינוך כבעלי קוד אדום המועדים לפורענות, האם עצימת עינים היא רשלנות?].

המורה בנש כמשל 

תלמידים
נגד
מורים

בכתבת "ידיעות אחרונות" 15.12.2006 "שיעור באלימות", מתערבלות השנתים הסוראליסטיות והאכזריות בחייה של המורה בנש בבית הספר, עם סיפור הרצח המחריד של תאיר ז"ל לסופת טייפון, מקצת הארועים: תלמידים פוצצו בלון גז במדורה תוך סיכון ילדים שישנו באוהל סמוך, חדרה של המורה הושחת בוואנדליזים מחפיר כולל בצוע פוגרום ברכושה הפרטי מיחם ותמונות ילדיה, בגלל שלא אפשרה כדין בניגוד לעמדת המנהל ע"פ חוק חובת דיווח מוגברת למבוגר אחראי, תקיפת קטינים בביצים וקמח ולישתם כבצק, מכוניתה של המורה בנש הוצתה ונגרם נזק למחסני השכנים ולציוד חקלאי בשווי מאות אלפי שח. במקביל ובנוסף: ילדים מנהלים סחר בסמים בחצר בית הספר באין מפריע, תחת קוד גלוי ידוע ומוסכם: "אני הולך להביא במבה" , בדיקה בדיעבד העלתה שכל הארועים האלה היו ידועים במשרד עוד לפני כתבת ידיעות מ 15.12.2006 בזמן אמת, ראו כתבת הארץ

לא לומדים מהנסיון:

מצג שווא
טיוח אלימות

"שרת החינוך אמרה היום כי לביה"ס נופי גולן נעשה עוול, וכי לא מצאה בו כשלים" וואלה. מנהל בית הספר מגלגל עיניו לשמים ומספר שוב ושוב לתקשורת, "שאין אלימות במוסד הפסטורלי שלו" או חמור מכך: האלימות  במוסד שלו "אינה שונה" מהאלימות "הרגילה" שיש בייתר המוסדות בארץ.
א-ב בחינוך ביתי שואל, מה דינם של שרת החינוך יולי תמיר ושל מנהל בית הספר במצג השווא שהם מוכרים להורים היום?, מה יקרה אם תלמיד תמים יתפה היום להשתמש ב "במבה|סמים" הנסחרים באין מפריע בחצר בית הספר ובשרותים?  נדהמנו לקרוא את עו"ד נורית מוואלה ,מספרת בדרך אגב, שהבת שלה וחברתה לא הולכות שבועים לשרותים בבית הספר מהפחד [!] מי ישלם על הנזקים האלה ?אנו טוענים שאין צורך בועדת חקירה ממלכתית, אבל יש בהחלט צורך להציף את בתי המשפט בעילות תביעה נזיקיות בגין פגיעות העבר, הילדים נמצאים למשמורת בבית ספר, כל נזק שנגרם לשערה משערות ראשם, נמצא באחריות המערכת. חזון א-ב בחינוך ביתי קובע שבתוך 5 שנים רק מתי מעט ישלחו את הילדים שלהם למוסדות חינוך ציבורים, אך האם זה אומר שבחמש השנים האלה מותר, כפי שמדווחים לנו הורים שילדים בכיתה א' יאנסו בשרותים ע"י ילדים בכיתה ד' ושהארוע "יכובס" לתקיפה מינית במקום אונס? השר לבטחון פנים מעניק תגובה לרצח
אוזלת יד אינה מהיום: אלימות במערכת החינוך בראי התקשורת  תמר טרבלסי חדד
תלמידים והורים
נגד
מורים
 
28.08.06 אור קשתי מעריב מכון גיאוקרטוגרפיה:
60 אחוז מהמורים סיפרו על אלימות מילולית קשה כלפיהם, 18 אחוז ציינו כי נפגעו מאלימות כלפי רכוש אישי, ו- 5 אחוזים מהמורים אף נפגעו בעצמם מאלימות פיזית. מדיווחי המורים עולה עוד כי 45 אחוז מהם נפגעו מאלימות מצד הורי התלמידים.
Ynet "רצח מורה על ידי תלמיד אינו בלתי אפשרי" - חדשות
פתרונות המערכת? 
בקרוב בבתי ספר: גלאי מתכות וחיפוש בתיקים.   
הסוף לג'וינטים בהפסקה: בדיקות שתן לתלמידי ת"א.
שומרים מזויינים חומות מגן - אין יוצא ואין בא,
מצלמות אבטחה. בדיקת שתן
קרי הפיכת בתי הספר למקום היוצר סימולציה 1:1 לכלא.
20 מצלמות אבטחה הוצבו בביה"ס בקצרין
 
 
פציעות וחבלות 

סקר גדול שנוהל על ידי פרופ' הראל מאוניברסיטת בר-אילן מצא, שכ30%- מתלמידי כיתות ו'-י"א בישראל נפצעו לפחות פעם אחת בשנה שקדמה לעריכת הסקר. מדובר בפציעות שחייבו טיפול רופא, חובש או אחות. 16% מהפציעות היו חמורות יותר, וגרמו להיעדרות של יום אחד לפחות מביה"ס או מפעילות יום-יומית אחרת, או שהן חייבו גבס, תפרים, ניתוח ואשפוז. לפי פרופ' הראל, ישראל היא מדינה שתלמידי בית ספר נפגעים בה בשיעור גבוה במיוחד. חלק ניכר מהפגיעות הן בשטח ביה"ס. יש גם פער בין ממצאי סקר זה למה שמדווחים בתי הספר עצמם. אלה מדווחים על פחות פגיעות, ואין להוציא מכלל אפשרות של הסתרת מידע והכחשתו. הורים אינם מודעים די הצורך לתופעה הזו. גם כשילדם נפגע, בהרבה מקרים הם עוברים על כך לסדר היום.

טיוח

וואלה! חדשות:
הורים אינם זכאים לקבל דו"ח פציעה של ילדם

  17 אלף תאונות אירעו השנה 2006 בשעות בית הספר בתוך מערכת החינוך, על פי נתוני האגף לבטיחות במשרד החינוך, 63% מהפציעות בבתי הספר התרחשו בזמן שהילדים התרוצצו חופשיים בהפסקה. רוב התלמידים נפגעו בדרכים שלא ניתן למנוע, כאשר נפלו תוך כדי ריצה או ממתני שעשועים. מעריב.
מורים נגד תלמידים שליש מהתלמידים שהותקפו מינית -טוענים שהותקפו ע"י מורים y-net
דוגמא

"יש לי קביעות"= פיס

Fresh  2002 - תלמידי כיתה ב' שובתים כי "המורה אלימה"

מה אומר משרד הבריאות?

אלימות
תחזית בינלאומית
לשנת 2020
 

 לפי התחזיות לשנת 2020, האלימות בעולם בכסיבת מוות, תעלה מהמקום ה- 16 בשנת
1990 למקום ה-14, ואובדן שנות חיים פוטנציאליות מהמקום ה- 14 ל-11, כשהנטל על
הצעירים יהיה גבוה במיוחד.
בארץ, כ3%  מהפניות לחדר מיון עקב פגיעות בקרב ילדים מתחת לגיל 18 הן פגיעות מכוונות, אך חומרתן רבה והן מהוות כ- 6% ממקרי אשפוז עקב פגיעות ו 14% ממקרי המוות.
*

 מחקר שנעשה בבתי ספר ב-1999-1998, הראה שאחוז התלמידים אשר דיווחו שראו תלמיד עם סכין, הוא 37% בבתי ספר יסודיים, 60% בחטיבות הביניים ו- 39% בחטיבות העליונות.

דוגמא אחת מיני רבות לאן יכולה להגיע אלימות נגד ילדה קטנה אחת ממודיעין
תנאי הגלישה באתר א-ב בחינוך ביתי מחייבים  אתיקת האתר  
האמור באתר אינו מהווה ייעוץ משפטי, רפואי, פסיכולוגי ו/או אחר, ואינו מחליף התייעצות.
כל הזכויות שמורות ליפה גל 2006-2012 ©

http://www.ab-lifeschooling.com/  

 הפוך לעמוד הבית

הוספה למועדפים

[חזור למעלה]

lifeschooling  א-ב בחינוך ביתי |  "כל אדם כשיר לזכויות ולחובות מרגע היוולדו ועד ליום מותו" 

 


לייבסיטי - בניית אתרים